KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12224171
nr 1222 4171
Birger Halling
(1907-1996), Sverige
Oljemålning, "Hormoslyrkalven", monogramsignerad. Olja på pannå, 42x31 cm
Birger Halling, svensk bildkonstnär född 1907, död 1996.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 10 december 2018
kl 20:42:43
7/12 18:20:07
Birger Halling
Läs mer om Birger Halling